Goog.cz > Půjčky online > Rodinný rozpočet

Rodinný rozpočet ve 4 krocích

Krok č. 1 – Zapište si veškeré příjmy a výdaje

Princip rodinného rozpočtu tkví v evidenci příjmů a výdajů za jeden měsíc. Nevyžaduje to vůbec žádné zvláštní znalosti – k jeho sestavení si vystačíte s papírem, tužkou a kalkulačkou. Na levou stranu papíru zaznamenejte všechny pravidelné čisté příjmy a nepravidelné rozpočítejte na měsíce. O něco více práce budete mít s výdaji. Na pravou stranu si zapište veškeré výdaje a nahodilé opět rozdělte na měsíce.

Krok č. 2 – Proveďte bilanci rozpočtu

Bilancí zhodnotíte na konci měsíce příjmy a výdaje. Výsledek vám poodhalí, zda vám peníze přebývají nebo jich máte nedostatek. Velkou pochvalu si zasloužíte tehdy, když jsou příjmy vyšší než výdaje. Vyrovnaný rozpočet také není špatný, ale nedokážete si z něj vytvořit žádnou finanční rezervu.

Krok č. 3 – Myslete na rezervy

Pečlivě prozkoumejte veškeré výdaje a zauvažujte, kde by se dalo ušetřit, popřípadě jak navýšit příjmy. Je totiž důležité, abyste si každý měsíc odložili část peněz do rezervy na mimořádné výdaje. Ušetřené peníze nenechávejte doma v obálce a uložte je na spořicí účet.

Krok č. 4 – Plán do budoucna

Dejte si reálné cíle, na jakou výši byste chtěli snížit výdaje a kolik uspořit z výplaty. S některými výdaji příliš nehnete, zejména s výdaji na nájem, energie, splátky úvěrů, pojištění nebo jídlo. Naopak výrazně můžete ušetřit za cigarety, noviny, časopisy, drahé dárky, módní oblečení, stravování po restauracích, dovolené a různé služby.


Vloženo: 18. 7. 2014

© 2019 www.goog.cz, SIALINI, All righsts reserved. | Kontakty |
Nejsme poskytovatelem půjček. Informační web o půjčkách.

Warning: include(/home/domeny/goog.cz/web/subdomeny/www/_inc/cookies.inc.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/domeny/goog.cz/web/subdomeny/www/Pujcky/_inc/pata2.inc.php on line 27 Warning: include(): Failed opening '/home/domeny/goog.cz/web/subdomeny/www/_inc/cookies.inc.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/domeny/goog.cz/web/subdomeny/www/Pujcky/_inc/pata2.inc.php on line 27