Goog.cz > Půjčky online > Půjčky na směnku

Půjčky na směnku od soukromníků

Půjčky na směnku jsou lákavé pro všechny zájemce o půjčku, kteří si nechtějí půjčovat od finančních institucí, nebo prostě nebyla jejich žádost schválena. Nabídku těchto půjček většinou najdete v novinách nebo na internetu a stojí za nimi soukromé osoby. V mnoha ohledech jsou tyto půjčky výhodné, přesto je dobré mít se na pozoru. Prozradíme vám, proč.

Směnka s přesně danými pravidly

Velkým plusem směnky je její přehlednost. Při sjednání znáte přesnou výši půjčené částky a poplatky za její poskytnutí. Na směnce není prostor pro ustanovení psaná drobným písmem jako ve smlouvách a plynou z ní jasné podmínky pro věřitele a dlužníka. Jelikož je směnka pro investora lehce vymahatelná, bez potíží získáte i vysokou finanční částku, ovšem za poměrně vysoký úrok.

Náležitosti směnky a její výhody

Směnka je platná tehdy, pokud obsahuje:

  • označení, že se jedná o směnku,
  • jméno osoby, která se zavazuje ke splacení směnky,
  • místo, kde dojde k vrácení půjčky,
  • datum splatnosti,
  • místo a datum vystavení směnky a
  • podpis výstavce směnky.

Půjčka na směnku předčí svou dostupností i půjčky od soukromých společností. Ocení ji hlavně žadatelé s negativní úvěrovou historií, nedostatečným příjmem a minimální šancí uspět u ostatních finančních institucí. Peníze vám investor vyplatí přímo na ruku ihned po podpisu směnky nebo vám je převede na běžný účet.

Vyplatí se obezřetnost

Půjčky na směnku nejsou zcela bez rizika. Zvažte své finanční možnosti, zvlášť pokud těžko vycházíte se svým pravidelným příjmem a víte, že částka se vám bude špatně vracet. Jakmile podceníte svou schopnost splácet, hrozí vám za nevrácení vypůjčené částky až exekuce majetku. Soukromého investora si vždy pořádně prověřte na internetu a nepřehlížejte negativní recenze, ač se nabídka jeví sebevíc výhodněji.


Vloženo: 22. 3. 2014

© 2019 www.goog.cz, SIALINI, All righsts reserved. | Kontakty |
Nejsme poskytovatelem půjček. Informační web o půjčkách.

Warning: include(/home/domeny/goog.cz/web/subdomeny/www/_inc/cookies.inc.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/domeny/goog.cz/web/subdomeny/www/Pujcky/_inc/pata2.inc.php on line 27 Warning: include(): Failed opening '/home/domeny/goog.cz/web/subdomeny/www/_inc/cookies.inc.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/domeny/goog.cz/web/subdomeny/www/Pujcky/_inc/pata2.inc.php on line 27