Goog.cz > Půjčky online > Půjčky bez registru a Solusu

Půjčky bez registru

Půjčka, která přichází na řadu, když vám zamítne banka zamítne Vaši žádost o půjčky z důvodu, že máte záznam v registru dlužníků. Tento záznam znamená, že jste se někdy v minulosti dostali do prodlení se splátkou. Horší variantou je zápis o tom, že jste půjčku přestali splácet zcela. Zápis v registru je nepřekonatelnou překážkou pro banky, ale některé nebankovní instituce tento zápis berou jen jako jeden údaj pro posouzení Vaší celkové bonity. Zde záleží, jestli jste se jen opozdili se splátkou a nadále splácíte, nebo jste půjčku přestali splácet. Přihlíženo je totiž k celkové Vaší schopnosti splácet.

Nebankovní půjčky bez registru

Půjčky bez registru poskytují pouze nebankovní společnosti. Záleží nejen na vaší finanční situaci, ale také na tom, kolik si hodláte půjčit. V případě malé půjčky před výplatou, která je v řádech 5000 až 10000 Kč se leckde registry nekontrolují vůbec. Půjčka je však úměrně tomu drahá. U větších částek se postupuje individuálně s důrazem na schopnost splácet. Čím vyšší částku požadujete, tím roste požadavek na zajištění vaší půjčky. Pokud vlastníte nemovitost, kterou lze ručit, je to výrazný plus. Zástava nemovitosti vaši bonitu zvýší a šance na získání půjčky je tak velká. Zde přichází v úvahu varianta nebankovní americké hypotéky, která je na cokoliv a navíc úroky jsou poměrně nízké. Je zde však riziko, že v případě, že porušíte podmínky stanovené smlouvou, například přestanete-li splácet, mlžete v krajním případě o nemovitost přijít.

Solus registr

Jedním z registrů, který se u nás nejvíce používá je znám pod zkratkou SOLUS. Jedná se o sdružení pod nezkráceným názvem Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům. Jeho cílem je ochrana svých členů před poskytování půjček osobám, u kterých by došlo k předlužení a s vysokou pravděpodobností, že budou mít problém půjčku splatit. Členy SOLUSU jsou nebankovní finanční instituce, banky a například také operátoři a distributoři energií.

Další registry

V ČR operují bankovní i nebankovní registry. Mezi další známé patří také nebankovní registr NRKI a bankovní registr CBCB.


Vloženo: 14. 5. 2014

© 2019 www.goog.cz, SIALINI, All righsts reserved. | Kontakty |
Nejsme poskytovatelem půjček. Informační web o půjčkách.

Warning: include(/home/domeny/goog.cz/web/subdomeny/www/_inc/cookies.inc.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/domeny/goog.cz/web/subdomeny/www/Pujcky/_inc/pata2.inc.php on line 27 Warning: include(): Failed opening '/home/domeny/goog.cz/web/subdomeny/www/_inc/cookies.inc.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/domeny/goog.cz/web/subdomeny/www/Pujcky/_inc/pata2.inc.php on line 27