Goog.cz > Půjčky online > Jak se zbavit dluhů

Jak se zbavit dluhů

Máte dluhy, kam se podíváte a rádi byste se jich postupně zbavili? Neřešte je na poslední chvíli a splaťte je co nejdříve. Možná vám to teď připadá jako nemožný úkol, ale s trochou snahy dosáhnete svých vytyčených cílů a za pár let budete moci začít s čistým štítem. Inspirujte se, jak na to!

Tip č. 1 – Zpřehledněte si své dluhy

Zodpovědně si projděte všechny úvěrové smlouvy a zjistěte od věřitelů, jaká je skutečná výše vašich dluhů. Nezapomínejte ani na kreditní karty a kontokorenty. Úvěry si seřaďte podle úrokové sazby a začněte splácet ten nejdražší, nebo naopak splaťte úvěr s nejnižším dluhem a po splacení se tím pozitivně motivujte.

Tip č. 2 – Poznamenejte si všechny výdaje

Zapisujte si všechny útraty a na konci měsíce je roztřiďte do jednotlivých kategorií. Vyjde vám, kolik utrácíte za jídlo, bydlení, dopravu a další věci. S výdaji na chod domácnosti zřejmě nijak nehnete, ale zbytečné výdaje můžete výrazně snížit a ušetřené peníze použít na splacení dluhu.

Tip č. 3 – Získejte refinancováním lepší podmínky

Refinancování úvěrů dokáže výrazně snížit finální měsíční splátku a poskytnout vám více času na splacení nové půjčky. Této možnosti můžete využít tehdy, pokud jste se nedostali v minulosti do prodlení se splátkami a do registru dlužníků.

Tip č. 4 – Domluvte se s věřiteli

V případě, že u vás není refinancování možné, dohodněte se s úvěrovými společnostmi na novém splátkovém kalendáři, který by v konečném důsledku vyhovoval oběma stranám. Solidní věřitelé raději udělají vstřícný krok, než aby částku vymáhali draze exekucí.

Tip č. 5 – Prozkoumejte zdroje příjmu peněz

Možná jste doposud nepožádali o sociální dávky, na něž máte nárok, nebo vlastníte majetek, který by se dal dobře prodat. Pokuste se najít další zdroj příjmu, ale nevěřte na „bezpečné“ investice nebo rychlé zbohatnutí hazardem. Mnohem jistější je přivydělat si brigádou nebo nabídněte svému zaměstnavateli, že pro něj budete vykonávat práci navíc.


Vloženo: 2. 6. 2014

© 2019 www.goog.cz, SIALINI, All righsts reserved. | Kontakty |
Nejsme poskytovatelem půjček. Informační web o půjčkách.

Warning: include(/home/domeny/goog.cz/web/subdomeny/www/_inc/cookies.inc.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/domeny/goog.cz/web/subdomeny/www/Pujcky/_inc/pata2.inc.php on line 27 Warning: include(): Failed opening '/home/domeny/goog.cz/web/subdomeny/www/_inc/cookies.inc.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/domeny/goog.cz/web/subdomeny/www/Pujcky/_inc/pata2.inc.php on line 27