Goog.cz > Půjčky online > Jak hospodařit s financema

Jak hospodařit s financemi

Dobrá hospodyňka i pro pírko přes plot skočí – tak tímto příslovím by se měly řídit všechny domácnosti, které se snaží něco ušetřit a snížit měsíční výdaje. Ne vždy je ale lehké udělat si nějakou finanční rezervu a ještě dopřát rodině jednou ročně letní dovolenou. Máme pro vás pár tipů a rad , jak hospodařit s financemi.

Rada č. 1 – Nezavírejte oči před výdaji

Připadá vám, že toho zase moc nekupujete a přesto se cifra na účtu podezřele rychle snižuje? Možná budete překvapeni, jak i drobné výdaje dokáží rozkutálet koruny. Zapisujte si alespoň po dobu tří běžných měsíců všechny výdaje a poté zhodnoťte, na čem by se dalo ušetřit.

Rada č. 2 – Uskromněte se

Jste zvyklí na určitý životní standard a přijde vám nemožné uskromnit se? Stačí zapracovat na maličkostech. Místo každodenních obědů v restauraci si občas uvařte do práce něco svého, využívejte více městskou hromadnou dopravu a nakupujte ve slevách. Věříme, že určitě přijdete na mnoho dalších věcí, jak ušetřit.

Rada č. 3 – Vytvořte si „bojový“ plán

Založte si obálkovou metodu a do každé dejte jen tolik peněz, kolik můžete za týden utratit. Jedna obálka může sloužit k nákupu jídla, jiná na pořízení drogerie, další na kapesné pro děti. Když v jedné obálce překročíte limit, snažte se chybějící peníze ušetřit v jiné obálce.

Rada č. 4 – Co uspoříte, to si schovejte

Nenechte se zlákat tím, že jste něco ušetřili a schovejte si peníze pro nečekané výdaje. Nikdy nevíte, kdy se vám rozbije pračka nebo kdy budete mít nižší příjem kvůli nemocenské. Aby vás nesvádělo peníze utratit, vložte je na spořící účet.

Rada č. 5 – Přivydělejte si

Již zvládáte uspořit nějaké peníze, ale není to žádná sláva? Rezervu si vytvoříte rychleji, pokud si najdete drobný přivýdělek. Ženy se mohou uchýlit k pečení na zakázku, ručním pracím nebo úklidu. Muži mohou využít svých schopností jako hodinoví manželé. Zejména na internetu najdete dostatek příležitostí a inspirace, jak si přivydělat.


Vloženo: 21. 4. 2014

© 2019 www.goog.cz, SIALINI, All righsts reserved. | Kontakty |
Nejsme poskytovatelem půjček. Informační web o půjčkách.

Warning: include(/home/domeny/goog.cz/web/subdomeny/www/_inc/cookies.inc.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/domeny/goog.cz/web/subdomeny/www/Pujcky/_inc/pata2.inc.php on line 27 Warning: include(): Failed opening '/home/domeny/goog.cz/web/subdomeny/www/_inc/cookies.inc.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/domeny/goog.cz/web/subdomeny/www/Pujcky/_inc/pata2.inc.php on line 27